Aşçı Forum ,Yemek Tarifi ,Tatlı Tarifleri,Pasta Tarifleri,Gastronomi,Yemek Forum,iş arayan,Pilav
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aşçı Forum ,Yemek Tarifi ,Tatlı Tarifleri,Pasta Tarifleri,Gastronomi,Yemek Forum,iş arayan,Pilav

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

,

http://koxpcu.yetkinforum.com/f175-game-of-war-fire-age

Gastronomi ve Mutfak Sanatları hakkında bilgi

YazarMesaj
Aşçı
Admin
Aşçı

Gastronomi ve Mutfak Sanatları hakkında bilgi Empty
MesajKonu: Gastronomi ve Mutfak Sanatları hakkında bilgi   Gastronomi ve Mutfak Sanatları hakkında bilgi Icon_minitimeÇarş. Şub. 02, 2011 3:43 pm

Gaziantep Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1.sınıf öğrencisi

Diğer üniversitelerden farklı olarak bölümümüz Güzel Sanatlar Fakültesi'ne bağlı ve bizde kültür-sanat dersleri veriliyor. Sadece aşçı değil aynı zamanda sanatçı olacağız binevi mutfak mühendisliği denebilir. Yöneticilikle ilgili tarafında yer alacağız gastronomlar olarak yiyecek-içecek-mutfak hizmetleri alanlarında..

Diğer üniversitelerde iki yıllık da gastronomi var mesela.. ve bizim bölüme 430 puanla da giren var. 340 puanla da giren var. Ben buraya 371 'le girdim TS-1 den ve Kız meslek lisesi bilişim teknolojileri Alanı / Web Program programcılığı mezunuyum. Alan dışı tercih yaparak girdim. Netlerimi hatırlamıyorum ama buraya coğrafya bilgim sayesinde girdim diyebilirim çünkü coğrafyanın yüzde doksan sekizini cevaplamıştım oradan hatırlıyorum tam netlerimi bilmiyorum. Yine de buraya girmek için fazlaca edebiyat cevaplamaları gerekiyor. Bizim sınıftakiler genelikle düz lise nin sözel bölümü mezunları oluyorlar ve bölümümüzün puanları ek kontenjanla bölümümüz açıldığından dolayı düşüktü bu yıl. Fakat seneye çok yükselecek puanlar.

Buraya 340 'la son giren var diye asla tercih etmesinler çünkü bu ölü tercih olur seneye yazsalar da burayı, çok fazla rakipleri olacağından dolayı gastronomi ve mutfak sanatları bölümünü yazsalar da tutmaz. Bizim ders içeriğimiz Yeditepe Üniversitesi'nin gastronomi bölümüyle benzeşiyor. Mesela onlarda da temel sanat eğitimi var.
https://asci.forum.st

Gastronomi ve Mutfak Sanatları hakkında bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeditepe ünv. Gastronomi ve Mutfak Sanatları
» Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü
» MUTFAK SANATLARI AKADEMİSİ Gastronomi
» Gastronomi ve mutfak sanatları bölümü olan üniversiteler
» Gastronomi - Gastronomi Nedir - Gastronomi Hakkında